Ten kto interesuje się Joomla! albo innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo stworzone dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Liczba opisywanych pluginów stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest Breezing Forms Pro, Payment Form bądźModals Także Pośród owych rozszerzeń znajdziemy komponent - RokQuickCart.

Parę informacji w temacie RokQuickCart

Suplement RokQuickCart to dobry sposób , który wskazuje na to jak w kilku prostych działaniach mamy możliwość wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Breezing Forms Pro lub Payment Form bądź właśnie RokQuickCart) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

W programieRokQuickCart nie występuje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy RokQuickCart nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak to zostało nadmienione w wcześniejszym akapicie, dodatki w podstawowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź komponent podobny do RokQuickCart, a może i wspanialszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać RokQuickCart

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku RokQuickCart) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat RokQuickCart będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu RokQuickCart

Może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - RokQuickCart jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji RokQuickCart to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek RokQuickCart,Breezing Forms Pro, Payment Form rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.