Czas na kilka słów nawiązujących do RokNavMenu

Narzędzie RokNavMenu jest świetnym przykładem , który pokazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Modules Anywhere lub DJ-Classifieds , czy właśnie RokNavMenu) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka możliwość, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość pewny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować RokNavMenu w Joomli?

Wracając do RokNavMenu. Jeżeli instalacja RokNavMenu wywołuje w Was strach i przewidujecie, że może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Instalacja - co jest dane nam przeczytać na witrynie twórcy RokNavMenu, co do zasady sprowadza się do dodania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który prawidłowo znajduje się w Joomla!, a więc dodanie RokNavMenu do Joomli w niczym nie jest różna od instalacji pluginu Modules Anywhere, DJ-Classifiedsitp. Po instalacji folderu instalacyjnego z rozszerzeniem RokNavMenu komponent zostanie samodzielnie dołączony do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli interesują Was detale o RokNavMenu, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego dodatku. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wklepując wyrażenie RokNavMenu + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=RokNavMenu%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Bezpieczne używanie RokNavMenu

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji RokNavMenu. W tym miejscu ważną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji RokNavMenu to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie RokNavMenu,Modules Anywhere, DJ-Classifieds rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać RokNavMenu

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie RokNavMenu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku RokNavMenu) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat RokNavMenu były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.