Każdy kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że najpotężniejszą siłą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Dla Joomli za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność owego CMS ciągle wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Modules Anywhere, JEA bądźCustom Filters Pro Również Pośród owych dodatków znajdziemy komponent - RokBox.

Moment na kilka zdań na temat RokBox

RokBox jest świetnym wzorem , który pokazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych krokach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Modules Anywhere lub JEA , czy właśnie RokBox) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taka metoda, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co istotne - nie jest wymagana wiedza dotycząca pisania kodu .

RokBox nie posiada możliwości, której poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy RokBox nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, komponenty w opcji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że tematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek zbliżony do RokBox, a może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie RokBox

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie RokBox będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku RokBox) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z RokBox

Być może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla Joomla! - RokBox jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację RokBox będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie RokBox,Modules Anywhere, JEA receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.