Rozszerzenia a CMS Joomla

Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż najpotężniejszą cechą charakterystyczną programów to nie CMS per se, lecz specjalnie wykreowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, i najbardziej złożone częsci Joomli. Zbiór rozszerzeń stworzonych dla Joomla! zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Advanced Module Manager, HDVideoShare iImproved AJAX Login Register Również Pośród tych pluginów znajdziemy komponent - Responsive Menu.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Wysokiej jakości kod

Kilka zdań nawiązujących do Responsive Menu

Dodatek Responsive Menu stanowi idealny model wskazującym na to jak w niewielu prostych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki (a wśród nich np. Advanced Module Manager lub HDVideoShare bądź akurat Responsive Menu) zezwalają na urządzenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu dość bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - nie jest konieczna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Responsive Menu w Joomla?

Powracając do Responsive Menu . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Responsive Menu sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Responsive Menu komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Responsive Menu proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Responsive Menu” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć Responsive Menu

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Responsive Menu) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek Responsive Menu w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż rozszerzenie Responsive Menu nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz szybko pozbyć się go z własnej, cudownej stronyinternetowej. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Responsive Menu. Jak to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Advanced Module Manager HDVideoShare lub Improved AJAX Login Register czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.