Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,że prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie stworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Liczba rozszerzeń stworzonych dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność owego CMS stale rośnie i pisze nowe,pionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest EasyBlog, CComment Pro iALFContact Także Pośrodku owych programów możemy znaleźć komponent - RegReminder.

Paręnaście słów o RegReminder

Narzędzie RegReminder to świetny przykład przedstawiającym to jak w niewielu aktach otrzymać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. EasyBlog lub CComment Pro bądź właśnie RegReminder) pozwalają na urządzenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuRegReminder nie istnieje funkcja, jaka jest dla mnie istotna.

Co w przypadku kiedy RegReminder nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do RegReminder, a może i odpowiedniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć RegReminder

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie RegReminder jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku RegReminder) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat RegReminder będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie RegReminder ...

Istnieje prawdopodobieństwo, że moduł RegReminder okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, cudownej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS RegReminder. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy EasyBlog CComment Pro lub ALFContact czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.