Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to zapewne wiesz,iż realną potęgą tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone segmenty Joomli. Liczba pluginów z myślą dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS bez przerwy rośnie opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla to Phoca Gallery, Sponsor Wall bądźCherry Picker for Virtuemart Także Pośród owych wtyczek znajdziemy komponent - Rapid Contact Ex.

Kilka wzmianek poruszających temat Rapid Contact Ex

Rozszerzenie Rapid Contact Ex stanowi idealny przykład na to jak w paru nieskomplikowanych działaniach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. Phoca Gallery lub Sponsor Wall , czy właśnie Rapid Contact Ex) zezwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program Rapid Contact Ex nie posiada funkcji, której szukam.

Co na wypadek gdy Rapid Contact Ex nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to nadmienione w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w standardowej wersji, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji łatwy wniosek, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do Rapid Contact Ex, a może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Rapid Contact Ex

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Rapid Contact Ex) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Rapid Contact Ex były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie Rapid Contact Ex

Być może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Rapid Contact Ex jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Rapid Contact Ex to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Rapid Contact Ex,Phoca Gallery, Sponsor Wall rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.