Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistą zaletą tych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba opisywanych rozszerzeń dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy wiedzieć, iż grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! to JSitemap, AutoTweet NG iJCal Pro Również Pośród owych dodatków odnajdziemy komponent - R Antispam.

Paręnaście zdań w temacie R Antispam

Suplement R Antispam stanowi interesujący sposób , który wskazuje na to jak w paru prostych posunięciach otrzymać możliwość powiększenia grona proponowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a spośród nich np. JSitemap lub AutoTweet NG bądź akurat R Antispam) zezwalają na "udekorowanie" witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności serwisu w miarę wygodny sposób, i co istotne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

R Antispam nie posiada funkcji, której poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy R Antispam nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do R Antispam, a nawet może i skuteczniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć R Antispam

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku R Antispam) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas wskazówki na temat R Antispam będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie wtyczki R Antispam

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu R Antispam. Tutaj ważną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację R Antispam będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie R Antispam,JSitemap, AutoTweet NG receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.