Ten kto pasjonuje się Joomla! i innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż realną potęgą owych programów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone składowe Joomli. Ilość pluginów dla Joomla! zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć w pamięci, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest GTranslate, JUX Mega Menu lubSlideshow CK Także Pośród tychże programów znajdziemy komponent - Quix.

Nieco słów w temacie Quix

Quix jest prostym modelem obrazującym to jak w kilku nieskomplikowanych aktach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono proponowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. GTranslate lub JUX Mega Menu bądź właśnie Quix) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki system, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieQuix nie występuje możliwość, jaka jest mi potrzebna.

Co na wypadek gdy zainstalowanydodatek Quix nie posiada możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...wybranie innego dodatku. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji naturalny wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź komponent zbliżony do Quix, a nawet może i lepszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Quix

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Quix) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat Quix będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z Quix

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Quix. W tym miejscu istotną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Quix to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek Quix,GTranslate, JUX Mega Menu rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.