Ten kto skupia się na Joomla oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż realnym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Grono opisywanych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i wymyśla nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest J2Store, JEA lubArticle-Generator Również Pośrodku tychże dodatków odnajdziemy komponent - QuickSell File Seller.

Parę słów poruszających temat QuickSell File Seller

QuickSell File Seller to jasny sposób pokazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach możemy wpłynąć na grono proponowanych przez CMS usług jakie dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. J2Store lub JEA , czy właśnie QuickSell File Seller) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka metoda, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program QuickSell File Seller nie posiada funkcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy QuickSell File Seller nie ma funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź dodatek porównywalny do QuickSell File Seller, a może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać QuickSell File Seller

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku QuickSell File Seller) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat QuickSell File Seller były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie QuickSell File Seller w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż moduł QuickSell File Seller okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie wprost – chcesz błyskawicznie usunąć go z własnej, pięknej witryny. W takim przypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie QuickSell File Seller. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy J2Store JEA lub Article-Generator czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.