Dodatki a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że prawdziwym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich moduły. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Grono opisywanych dodatków stworzonych dla Joomla! zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, że grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest JSitemap, Sponsor Wall bądźMulti Sites Także Pośrodku owych wtyczek mamy możliwość znaleźć komponent - Quick Logout.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Paręnaście słów w temacie Quick Logout

Suplement Quick Logout jest praktycznym modelem na to jak w kilku prostych aktach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JSitemap lub Sponsor Wall bądź akurat Quick Logout) zezwalają na "udekorowanie" strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Taka możliwość, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Quick Logout w Joomla?

Powracając do Quick Logout . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Quick Logout sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Quick Logout komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Quick Logout proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Quick Logout” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć Quick Logout

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Quick Logout) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek Quick Logout w Joomla!...

Jest możliwość, że plugin Quick Logout nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Quick Logout. Jak tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy JSitemap Sponsor Wall lub Multi Sites czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.