Komponenty a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,że najpotężniejszą zaletą tych programów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż nader złożony składnik CMS Joomla!. Grono rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomli zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest RSForm! Pro, Ajax Contact lubJSN PowerAdmin Także Pośrodku tychże programów możemy wyszukać komponent - Quick Gallery.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Paręnaście informacji w temacie Quick Gallery

Suplement Quick Gallery jest prostym "okazem" , który pokazuje na to jak w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. RSForm! Pro lub Ajax Contact bądź właśnie Quick Gallery) pozwalają na urządzenie witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka możliwość, przy zachowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, a co ważne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Quick Gallery w Joomla?

Powracając do Quick Gallery . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Quick Gallery sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Quick Gallery komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Quick Gallery proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Quick Gallery” + Joomla w Google.

Pobieranie Quick Gallery

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Quick Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe podpowiedzi na temat Quick Gallery będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia Quick Gallery

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Quick Gallery. W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Quick Gallery to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Quick Gallery,RSForm! Pro, Ajax Contact rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.