Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że prawdziwą cechą charakterystyczną takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, i najbardziej złożone składowe Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Perfect Ajax Popup Contact Form, Flexi Custom Code lubjDownloads Również Wśród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - ProJoom Multi Rotator.

Parę wzmianek na temat ProJoom Multi Rotator

Narzędzie ProJoom Multi Rotator stanowi dobry model wskazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Perfect Ajax Popup Contact Form lub Flexi Custom Code , czy akurat ProJoom Multi Rotator) zezwalają na wyposażenie witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposóbgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co ważne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

ProJoom Multi Rotator nie ma opcji, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy zaimplementowanydodatek ProJoom Multi Rotator nie ma opcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się dość oczywista. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w wersji podstawowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do ProJoom Multi Rotator, a nawet może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie ProJoom Multi Rotator

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ProJoom Multi Rotator) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie programu ProJoom Multi Rotator

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem ProJoom Multi Rotator. Tutaj istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem na aktualizację ProJoom Multi Rotator będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek ProJoom Multi Rotator,Perfect Ajax Popup Contact Form, Flexi Custom Code rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.