Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż rzeczywistym plusem takich systemów to nie CMS per se, a dodatkowo napisane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS nieustannie poszerza się i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to JoomGallery, Facebook-Twitter-Google+1 a takżeSEO-Generator Również Pośrodku tych pluginów możemy odnaleźć komponent - Proforms Basic.

Kilka informacji o Proforms Basic

Rozszerzenie Proforms Basic stanowi praktyczny wzór , który pokazuje na to jak w niewielu aktach dostać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JoomGallery lub Facebook-Twitter-Google+1 bądź właśnie Proforms Basic) zezwalają na urządzenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezpieczny sposób, oraz co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Proforms Basic nie ma możliwości, jakiej poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy zaimplementowanydodatek Proforms Basic nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało opisane w powyższym akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego programu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek zbliżony do Proforms Basic, a nawet może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Proforms Basic

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Proforms Basic) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Proforms Basic będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z Proforms Basic

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - Proforms Basic jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią jest dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację Proforms Basic będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Proforms Basic,JoomGallery, Facebook-Twitter-Google+1 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.