Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,że rzeczywistym plusem owych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to elementarne, ale najbardziej skomplikowane składniki Joomli. Grono wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomla! zawiera się w kilku tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się opracowując nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest JEvents, Pro Magic Audio Player a takżeProjectknife Także Pośród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - ProFiles.

Ciutkę zdań poruszających temat ProFiles

ProFiles jest praktycznym "okazem" przedstawiającym to jak w paru posunięciach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. JEvents lub Pro Magic Audio Player bądź akurat ProFiles) zezwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu w miarę wygodny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Rozszerzenie ProFiles nie posiada funkcji, której szukam.

Jak postąpić na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek ProFiles nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo prosta. Jak nadmieniliśmy poprzednim akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasami to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji łatwy wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do ProFiles, a nawet może i skuteczniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć ProFiles

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku ProFiles) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas rady na temat ProFiles będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z programu ProFiles

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji ProFiles. Tutaj przewodnią sprawą jest pilnowanie jego aktualności. Bezproblemowym sposobem aktualizacji ProFiles to zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek ProFiles,JEvents, Pro Magic Audio Player rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.