Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem owych programów to nie CMS per se, lecz specjalnie wykreowane dla nich programy. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, i najbardziej skomplikowane częsci Joomla. Liczba rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS ciągle wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest Phoca Gallery, FW Real Estate bądźOSOLCaptcha Także Pośrodku owych dodatków jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Profile Pro for Community Builder.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony CMS

Ciutkę słów poruszających temat Profile Pro for Community Builder

Narzędzie Profile Pro for Community Builder jest oczywistym modelem na to jak w kilku prostych krokach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Phoca Gallery lub FW Real Estate , czy właśnie Profile Pro for Community Builder) zezwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę pewny sposób, i co najistotniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent Profile Pro for Community Builder w Joomla?

Powracając do Profile Pro for Community Builder . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Profile Pro for Community Builder sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Profile Pro for Community Builder komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Profile Pro for Community Builder proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Profile Pro for Community Builder” + Joomla w Google.

Pobieranie Profile Pro for Community Builder

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Profile Pro for Community Builder) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym community Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Profile Pro for Community Builder były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Profile Pro for Community Builder w Joomla!...

Jest możliwość, że moduł Profile Pro for Community Builder okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chcesz szybko unicestwić go z własnej, wspaniałej strony. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Profile Pro for Community Builder. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Phoca Gallery FW Real Estate lub OSOLCaptcha czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.