Ten kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że największą przewagą nad zwykłą stroną tych programów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomla. Ilość dodatków dla tego Systemu Zarządzania możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, że grupa społeczna owego CMS ciągle się powiększa i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Community Builder, Quiz Deluxe lubAdmin Tools Professional Także Pośrodku tychże pluginów znajdziemy komponent - Pro Image Flow.

Ciut informacji dotyczących Pro Image Flow

Narzędzie Pro Image Flow jest praktycznym "okazem" opisującym to jak w niewielu prostych zabiegach dostać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Community Builder lub Quiz Deluxe bądź akurat Pro Image Flow) pozwalają na wyposażenie portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki systemgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość wygodny sposób, oraz co kluczowe - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca programowania .

Program Pro Image Flow nie posiada funkcji, jakiej poszukuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Pro Image Flow nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Jak nadmieniliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do Pro Image Flow, a może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Pro Image Flow

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Pro Image Flow będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Pro Image Flow) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Pro Image Flow będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent Pro Image Flow w CMS Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że plugin Pro Image Flow okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Pro Image Flow. Jak to uczynić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Community Builder Quiz Deluxe lub Admin Tools Professional czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.