Każdy kto obchodzi się z CMS Joomla! czy innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem programów to nie CMS per se, lecz dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Liczba dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i publikuje nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Community Builder, Quiz Deluxe bądźJSN PowerAdmin Także Pośrodku tychże dodatków jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - PredWeb JPhotoEditor.

Garść wzmianek na temat PredWeb JPhotoEditor

PredWeb JPhotoEditor jest świetnym wzorem , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Community Builder lub Quiz Deluxe , czy akurat PredWeb JPhotoEditor) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co najważniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

W komponenciePredWeb JPhotoEditor nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek PredWeb JPhotoEditor nie posiada funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się dość oczywista. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które funkcje są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasem to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...wybranie innego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek zbliżony do PredWeb JPhotoEditor, a może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać PredWeb JPhotoEditor

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie PredWeb JPhotoEditor będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku PredWeb JPhotoEditor) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat PredWeb JPhotoEditor będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent PredWeb JPhotoEditor w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że rozszerzenie PredWeb JPhotoEditor okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie PredWeb JPhotoEditor. W jaki sposób to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Community Builder Quiz Deluxe lub JSN PowerAdmin czyli każdy komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.