Komponenty a CMS Joomla
Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader skomplikowany składnik do Joomli. Liczba pluginów dla tego Systemu Zarządzania mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto wiedzieć, że społeczność owego CMS systematycznie wzrasta przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Admin Tools, BlastChat a takżeJoomShopping Również Pośrodku tychże pluginów odnajdziemy komponent - PrayerCenter.
- CMS Joomla
- Odporność na ataki
- Profesjonalny CMS
Parę zdań nawiązujących do PrayerCenter
Narzędzie PrayerCenter jest świetnym "okazem" wskazującym na to jak w paru prostych ruchach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Admin Tools lub BlastChat bądź właśnie PrayerCenter) zezwalają na wyposażenie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomli. Taka możliwość, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość pewny sposób, a co istotne - nie jest konieczna umiejętność dotycząca programowania .
Jak zainstalować komponent PrayerCenter w Joomla?
Powracając do PrayerCenter . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy PrayerCenter sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z PrayerCenter komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.
PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu PrayerCenter proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „PrayerCenter” + Joomla w Google.
Pobieranie PrayerCenter
Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku PrayerCenter) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!
Jak usunąć rozszerzenie PrayerCenter ...
Jest możliwość, że dodatek PrayerCenter nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie PrayerCenter. Jak to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Admin Tools BlastChat lub JoomShopping czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.
Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!
+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.