Ten kto posiada Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo utworzone dla nich moduły. Dla Joomli za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane składowe Joomli. Grono rozszerzeń stworzonych dla Joomli zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego CMS nieustannie rośnie i publikuje nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to ARK Editor, EasyDiscuss lubampz Również Pośród owych programów możemy wyszukać komponent - pPGallery.

Ciutkę informacji nawiązujących do pPGallery

Dodatek pPGallery jest praktycznym wzorem pokazującym na to jak w kilku prostych krokach mamy możliwość powiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. ARK Editor lub EasyDiscuss , czy akurat pPGallery) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taki systemgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość wygodny sposób, a co kluczowe - nie jest istotna wiedza związana z programowaniem .

Komponent pPGallery nie posiada możliwości, której szukam.

Co na wypadek kiedy pPGallery nie posiada opcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak to zostało nadmienione poprzednim akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, które funkcje są dostępne w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent podobny do pPGallery, a nawet może i efektywniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie pPGallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie pPGallery jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku pPGallery) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek pPGallery w CMS Joomla!...

Jest możliwość, że dodatek pPGallery okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej stronyinternetowej. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie pPGallery. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy ARK Editor EasyDiscuss lub ampz czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.