Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to zapewne wiesz,iż realnym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej skomplikowane składowe CMS Joomla!. Ilość rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania mieści się w tysiącach. Warto wiedzieć, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Google Maps by Reumer, Quiz Deluxe a takżeMobile Również Wśród tychże rozszerzeń znajdziemy komponent - PopFeed.

Nieco słów poruszających temat PopFeed

Rozszerzenie PopFeed to jasny model wskazującym na to jak w kilku działaniach mamy możliwość powiększyć grono proponowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Google Maps by Reumer lub Quiz Deluxe bądź właśnie PopFeed) pozwalają na zagospodarowanie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość pewny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

PopFeed nie ma możliwości, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek PopFeed nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak to zostało opisane poprzednim akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do PopFeed, a może i lepszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać PopFeed

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie PopFeed jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku PopFeed) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat PopFeed będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie PopFeed

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - PopFeed jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą powinno być pilnowanie jego aktualności. Bezproblemowym sposobem na aktualizację PopFeed będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie PopFeed,Google Maps by Reumer, Quiz Deluxe rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.