Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,iż najpotężniejszą przewagą nad zwykłą stroną tych systemów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie dedykowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Liczba opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się opracowując nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest ARK Editor, Very Simple Image Gallery iTabs Również Pośród owych wtyczek jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Pop any Module.

Paręnaście wzmianek o Pop any Module

Rozszerzenie Pop any Module jest ciekawym modelem przedstawiającym to jak w paru nieskomplikowanych ruchach mamy możliwość zwiększyć ilość oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były możliwe, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. ARK Editor lub Very Simple Image Gallery , czy właśnie Pop any Module) zezwalają na urządzenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki system, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość bezkolizyjny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Dodatek Pop any Module nie posiada funkcji, jakiej szukam.

Co w przypadku kiedy zainstalowanydodatek Pop any Module nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to opisane w wcześniejszym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...wybranie innego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że niektóre tematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź dodatek porównywalny do Pop any Module, a nawet może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Pop any Module

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Pop any Module) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie komponentu Pop any Module

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Pop any Module jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Pop any Module to zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Pop any Module,ARK Editor, Very Simple Image Gallery rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.