Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,iż rzeczywistą siłą tych programów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla to Advanced Module Manager, AntiCopy bądźDisplayNews by BK Także Pośród tychże programów odnajdziemy komponent - Plotalot.

Ciut informacji poruszających temat Plotalot

Suplement Plotalot jest interesującym "okazem" , który wskazuje na to jak w paru zabiegach mamy możliwość wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. Advanced Module Manager lub AntiCopy , czy właśnie Plotalot) zezwalają na "udekorowanie" portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co ważne - nie jest konieczna wiedza dotycząca znajomości kodu .

Dodatek Plotalot nie posiada opcji, której potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku gdy zaimplementowanydodatek Plotalot nie posiada funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało nadmienione w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do Plotalot, a może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Plotalot

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Plotalot) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomli bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Plotalot będą dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Plotalot w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż komponent Plotalot nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go z własnej, cudownej stronyinternetowej. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Plotalot. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Advanced Module Manager AntiCopy lub DisplayNews by BK czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.