Ten kto pasjonuje się CMS Joomla! oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistym plusem tych programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, jednakowoż najbardziej złożone ogniwa Joomli. Zbiór dodatków stworzonych dla Joomli z pewnością mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i wymyśla nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Ozio Gallery, HDVideoShare lubUnite Slider Także Wśród tych programów odnajdziemy komponent - Phoca Gallery Plugin.

Parę zdań poruszających temat Phoca Gallery Plugin

Narzędzie Phoca Gallery Plugin stanowi idealny przykład oddającym to jak w kilku prostych krokach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Ozio Gallery lub HDVideoShare , czy akurat Phoca Gallery Plugin) zezwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taka możliwośćgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co istotne - nie jest wymagana umiejętność dotycząca programowania .

W komponenciePhoca Gallery Plugin nie istnieje możliwość, która jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek gdy Phoca Gallery Plugin nie posiada opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się dość oczywista. Jak napomknęliśmy w wcześniejszym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie odmiennego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent podobny do Phoca Gallery Plugin, a nawet może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć Phoca Gallery Plugin

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Phoca Gallery Plugin) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania Phoca Gallery Plugin

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Phoca Gallery Plugin. Tutaj ważną sprawą jest pilnowanie jego aktualności. Łatwym zabiegiem na aktualizację Phoca Gallery Plugin będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Phoca Gallery Plugin,Ozio Gallery, HDVideoShare rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.