Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,że realnym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, ale przy tym najbardziej złożone ogniwa Joomla. Zbiór pluginów z myślą dla Joomli możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Attachments, Simple Spotlight lubOSOLCaptcha Również Pośród tych wtyczek mamy możliwość wyszukać komponent - Phoca GAE.

Ciut zdań poruszających temat Phoca GAE

Phoca GAE jest dobrym "okazem" obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych krokach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Attachments lub Simple Spotlight , czy właśnie Phoca GAE) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę pewny sposób, a co ważne - nie jest istotna wiedza związana z programowaniem .

Dodatek Phoca GAE nie posiada opcji, której potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek gdy Phoca GAE nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to opisane poprzednim akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, które funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj plugin porównywalny do Phoca GAE, a być może i wydajniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać Phoca GAE

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Phoca GAE) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania komponentu Phoca GAE

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Phoca GAE. W tym miejscu przewodnią kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem aktualizacji Phoca GAE będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek Phoca GAE,Attachments, Simple Spotlight receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i naturalnie również aktualność...Joomli

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.