Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto interesuje się Joomla lub innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realnym plusem takich programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone segmenty CMS Joomla!. Liczba opisywanych dodatków przeznaczonych dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota owego CMS nieustannie rośnie i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to HikaShop, Autostand iCustom Filters Pro Także Pośród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - PDF Embed.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Profesjonalny CMS

Kilka informacji dotyczących PDF Embed

Rozszerzenie PDF Embed jest dobrym wzorem , który pokazuje na to jak w paru aktach mamy możliwość powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. HikaShop lub Autostand , czy właśnie PDF Embed) zezwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować komponent PDF Embed w Joomla?

Powracając do PDF Embed . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy PDF Embed sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z PDF Embed komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu PDF Embed proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „PDF Embed” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć PDF Embed

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku PDF Embed) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas rady na temat PDF Embed będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu PDF Embed

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem PDF Embed. W tym miejscu istotną sprawą jest pamiętanie o jego aktualności. Najprostszym zabiegiem na aktualizację PDF Embed to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek PDF Embed,HikaShop, Autostand rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.