Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że realną mocną stroną owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, jednakże najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Grono dodatków przeznaczonych dla Joomla! z pewnością zawiera się w paru tysiącach. Należy mieć na uwadze, że "community" opisywanego CMS ciągle się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Kunena, Aimy Sitemap bądźEvent Gallery Również Pośród tychże pluginów znajdziemy komponent - Pay per Download.

Kilka informacji poruszających temat Pay per Download

Pay per Download jest prostym modelem wyjaśniającym to jak w paru posunięciach dostać możliwość zwiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Kunena lub Aimy Sitemap bądź właśnie Pay per Download) pozwalają na "udekorowanie" portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program Pay per Download nie ma możliwości, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Pay per Download nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, dodatki w opcji standardowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji prosty wniosek, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź komponent podobny do Pay per Download, a być może i wydajniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać Pay per Download

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Pay per Download) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe podpowiedzi na temat Pay per Download będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek Pay per Download w CMS Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że komponent Pay per Download okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej wspaniałej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Pay per Download. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Kunena Aimy Sitemap lub Event Gallery czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.