Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,iż prawdziwą mocną stroną programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo napisane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, i najbardziej złożone cząstki Joomli. Zbiór pluginów stworzonych dla Joomla! mieści się w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, iż "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to JComments, Music Collection a takżeSimpleCaddy Również Pośrodku tychże wtyczek znajdziemy komponent - Page Builder CK.

Paręnaście informacji dotyczących Page Builder CK

Narzędzie Page Builder CK to oryginalny przykład przedstawiającym to jak w kilku nieskomplikowanych posunięciach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. JComments lub Music Collection , czy akurat Page Builder CK) pozwalają na urządzenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zachowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość wygodny sposób, i co ważne - bez wiedzy na temat programowania.

Program Page Builder CK nie posiada możliwości, której potrzebuję.

Co na wypadek kiedy Page Builder CK nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to opisane poprzednim akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj plugin podobny do Page Builder CK, a może i lepszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć Page Builder CK

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Page Builder CK) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania Page Builder CK

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - Page Builder CK jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Page Builder CK będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Page Builder CK,JComments, Music Collection rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.