Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto zajmuje się CMS Joomla! czy innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realną przewagą nad zwykłą stroną takich programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się w co najmniej tysiącach. Warto wiedzieć, że społeczność owego CMS ciągle się powiększa i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to ChronoForms, CComment Pro bądźIProperty Real Estate Także Pośrodku owych rozszerzeń mamy możliwość znaleźć komponent - OSYouTube.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony kod

Nieco zdań dotyczących OSYouTube

Rozszerzenie OSYouTube jest interesującym wzorem wskazującym na to jak w paru aktach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. ChronoForms lub CComment Pro bądź akurat OSYouTube) pozwalają na "udekorowanie" naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Taki system, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, a co kluczowe - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent OSYouTube w Joomla?

Powracając do OSYouTube . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy OSYouTube sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z OSYouTube komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu OSYouTube proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „OSYouTube” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać OSYouTube

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku OSYouTube) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas rady na temat OSYouTube będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent OSYouTube ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że plugin OSYouTube okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chcesz błyskawicznie usunąć go ze swojej pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie OSYouTube. Jak to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy ChronoForms CComment Pro lub IProperty Real Estate czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.