Chwila na kilka zdań dotyczących OSTimer

OSTimer to ciekawy model pokazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach mamy możliwość zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. AcyMailing Starter lub Sponsor Wall bądź akurat OSTimer) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji OSTimer

Wracając do rozszerzenia OSTimer. Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego pluginu Was przerośnie - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co jest dane nam przeczytać na stronie twórcy OSTimer, co do zasady ogranicza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika dodanie OSTimer do Joomli jest dokładnie identyczne jak instalacja komponentu AcyMailing Starter, Sponsor Wallitp. Po instalacji paczki z "składnikiem" OSTimer komponent zostanie automatycznie dołączony do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli ciekawią Was detale o OSTimer, proponujemy odwiedzić stronę twórcy opisywanego komponentu. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując zwrot OSTimer + Joomla w Google albo skorzystać z tego oto linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=OSTimer%2BJoomla%20Extension%20Documentation

W jaki sposób odinstalować dodatek OSTimer ...

Jest możliwość, że rozszerzenie OSTimer nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, uroczej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS OSTimer. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy AcyMailing Starter Sponsor Wall lub uddeIM czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Skąd ściągnąć OSTimer

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku OSTimer) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat OSTimer będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.