Każdy kto skupia się na CMS Joomla! oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem takich systemów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Zbiór rozszerzeń przeznaczonych dla Joomla! z pewnością mieści się w paru tysiącach. Należy wiedzieć, iż grupa społeczna tego CMS bez przerwy się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Mosets Tree, Flexi Custom Code lubReReplacer Także Pośrodku tychże programów znajdziemy komponent - OSE Google Wallet for VirtueMart.

Trochę stwierdzeń o OSE Google Wallet for VirtueMart

OSE Google Wallet for VirtueMart stanowi idealny model na to jak w niewielu prostych posunięciach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. Mosets Tree lub Flexi Custom Code , czy właśnie OSE Google Wallet for VirtueMart) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Taka metoda, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieOSE Google Wallet for VirtueMart nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek OSE Google Wallet for VirtueMart nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź komponent zbliżony do OSE Google Wallet for VirtueMart, a nawet może i lepszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć OSE Google Wallet for VirtueMart

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku OSE Google Wallet for VirtueMart) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat OSE Google Wallet for VirtueMart będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia OSE Google Wallet for VirtueMart

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - OSE Google Wallet for VirtueMart jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację OSE Google Wallet for VirtueMart to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek OSE Google Wallet for VirtueMart,Mosets Tree, Flexi Custom Code rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.