Ten kto jest pasjonatem Joomla! lub innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że najpotężniejszą potęgą takich programów to nie CMS per se, a dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składniki Joomla. Grono dodatków stworzonych dla Joomla! mieści się w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, że wspólnota tego CMS stale wzrasta i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Contact Enhanced Component, JS Jobs iJSN PowerAdmin Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - OSE Anti-Virus™ for Joomla!.

Paręnaście informacji w temacie OSE Anti-Virus™ for Joomla!

Narzędzie OSE Anti-Virus™ for Joomla! jest dobrym "okazem" opisującym to jak w kilku krokach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Contact Enhanced Component lub JS Jobs , czy właśnie OSE Anti-Virus™ for Joomla!) pozwalają na "udekorowanie" naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taka możliwość, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość pewny sposób, i co istotne - nie jest konieczna umiejętność dotycząca programowania .

W dodatkuOSE Anti-Virus™ for Joomla! nie istnieje funkcja, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek OSE Anti-Virus™ for Joomla! nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w wcześniejszym akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego programu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek podobny do OSE Anti-Virus™ for Joomla!, a nawet może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć OSE Anti-Virus™ for Joomla!

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie OSE Anti-Virus™ for Joomla! jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku OSE Anti-Virus™ for Joomla!) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat OSE Anti-Virus™ for Joomla! były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia OSE Anti-Virus™ for Joomla!

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji OSE Anti-Virus™ for Joomla!. Tutaj ważną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji OSE Anti-Virus™ for Joomla! będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek OSE Anti-Virus™ for Joomla!,Contact Enhanced Component, JS Jobs rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.