Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realną potęgą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Ilość opisywanych pluginów przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, że grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i wymyśla nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to Community Builder, RD-Autos Single Dealer iZOO Także Pośród tychże programów możemy odnaleźć komponent - OSDonate.

Pora na kilka słów nawiązujących do OSDonate

OSDonate jest prostym "okazem" wskazującym na to jak w kilku prostych zabiegach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Community Builder lub RD-Autos Single Dealer , czy właśnie OSDonate) zezwalają na urządzenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest konieczna wiedza dotycząca programowania .

W programieOSDonate nie istnieje opcja, jaka jest mi potrzebna.

Co na wypadek gdy OSDonate nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało wspomniane poprzednim akapicie, dodatki w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek podobny do OSDonate, a być może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć OSDonate

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku OSDonate) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat OSDonate będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek OSDonate w CMS Joomla!...

Jest możliwość, że komponent OSDonate okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, uroczej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie OSDonate. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Community Builder RD-Autos Single Dealer lub ZOO czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.