Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że największą potęgą owych programów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie napisane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Zbiór opisywanych rozszerzeń z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Warto wiedzieć, że społeczność owego CMS bez przerwy poszerza się i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest OS Property Real Estate, Hotspots Pro lubJ2XML Także Pośród owych programów odnajdziemy komponent - OS PDF Indexer.

Pora na kilka stwierdzeń poruszających temat OS PDF Indexer

OS PDF Indexer stanowi interesujący przykład opisującym to jak w kilku posunięciach otrzymać sposobność powiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. OS Property Real Estate lub Hotspots Pro , czy akurat OS PDF Indexer) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość pewny sposób, oraz co istotne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

W rozszerzeniuOS PDF Indexer nie istnieje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek OS PDF Indexer nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasami to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie odmiennego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do OS PDF Indexer, a być może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać OS PDF Indexer

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku OS PDF Indexer) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat OS PDF Indexer były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie programu OS PDF Indexer

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - OS PDF Indexer jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji OS PDF Indexer będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie OS PDF Indexer,OS Property Real Estate, Hotspots Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i naturalnie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.