Każdy kto interesuje się Joomla! albo innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistym plusem takich systemów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich moduły. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, ale przy tym najbardziej złożone składowe Joomli. Grono rozszerzeń z myślą dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Warto wiedzieć, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest ARK Editor, CComment Pro iPage Peel Banner Również Pośrodku tych pluginów znajdziemy komponent - obGrabber.

Ciut słów dotyczących obGrabber

Suplement obGrabber jest jasnym przykładem na to jak w paru nieskomplikowanych zabiegach możemy zwiększyć ilość proponowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. ARK Editor lub CComment Pro , czy akurat obGrabber) zezwalają na urządzenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość pewny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Program obGrabber nie posiada możliwości, której poszukuję.

Co w przypadku gdy obGrabber nie posiada opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się całkiem prosta. Tak jak zostało to opisane w powyższym akapicie, dodatki w standardowej opcji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasem to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie innego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do obGrabber, a być może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć obGrabber

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie obGrabber jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku obGrabber) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie wtyczki obGrabber

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - obGrabber jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację obGrabber to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek obGrabber,ARK Editor, CComment Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.