Komponenty a CMS Joomla

Każdy kto jest pasjonatem CMS Joomla! czy innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realnym plusem takich systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to elementarne, ale najbardziej skomplikowane składniki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS bez przerwy poszerza się i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Perfect Ajax Popup Contact Form, All Weblinks lubMobile Również Pośrodku tych pluginów odnajdziemy komponent - NS Pro.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny system

Paręnaście wzmianek na temat NS Pro

Dodatek NS Pro jest praktycznym modelem na to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach otrzymać sposobność powiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Perfect Ajax Popup Contact Form lub All Weblinks bądź akurat NS Pro) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent NS Pro w Joomla?

Powracając do NS Pro . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy NS Pro sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z NS Pro komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu NS Pro proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „NS Pro” + Joomla w Google.

Jak pobrać NS Pro

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie NS Pro jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku NS Pro) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat NS Pro będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania komponentu NS Pro

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - NS Pro jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być pilnowanie jego aktualności. Bezproblemowym sposobem aktualizacji NS Pro będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie NS Pro,Perfect Ajax Popup Contact Form, All Weblinks receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.