Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,iż prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Ilość rozszerzeń dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" owego CMS stale rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Attachments, JBolo! bądźCherry Picker for Virtuemart Także Pośród tych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - NS Font Awesome.

Ciutkę zdań o NS Font Awesome

Dodatek NS Font Awesome stanowi jasny przykład wskazującym na to jak w kilku prostych ruchach jesteśmy w stanie zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Attachments lub JBolo! bądź akurat NS Font Awesome) zezwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki system, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę wygodny sposób, a co kluczowe - bez znajomości zasad programowania.

Program NS Font Awesome nie ma możliwości, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek gdy zaimplementowanydodatek NS Font Awesome nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało napomknięte w powyższym akapicie, dodatki w podstawowej opcji, (przeważnie darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie innego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek porównywalny do NS Font Awesome, a nawet może i efektywniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć NS Font Awesome

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie NS Font Awesome jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku NS Font Awesome) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie NS Font Awesome

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji NS Font Awesome. W tym miejscu istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem na aktualizację NS Font Awesome będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odszukamy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek NS Font Awesome,Attachments, JBolo! receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.