Komponenty a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Zbiór dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla to ChronoForms, OSMap bądźAdmin Tools Professional Również Wśród owych rozszerzeń znajdziemy komponent - Nice Social Bookmark.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy system

Paręnaście wzmianek nawiązujących do Nice Social Bookmark

Rozszerzenie Nice Social Bookmark to ciekawy przykład , który wskazuje na to jak w paru prostych krokach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. ChronoForms lub OSMap bądź akurat Nice Social Bookmark) zezwalają na wyposażenie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka metoda, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu dość bezpieczny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Nice Social Bookmark w Joomla?

Powracając do Nice Social Bookmark . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Nice Social Bookmark sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Nice Social Bookmark komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Nice Social Bookmark proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Nice Social Bookmark” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Nice Social Bookmark

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Nice Social Bookmark jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Nice Social Bookmark) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat Nice Social Bookmark będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Nice Social Bookmark w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż moduł Nice Social Bookmark nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Nice Social Bookmark. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy ChronoForms OSMap lub Admin Tools Professional czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.