Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,iż prawdziwym plusem systemów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik do CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych dla CMS Joomla! mieści się w paru tysiącach. Należy wiedzieć, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i publikuje nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to Phoca Gallery, OSMap a takżeRAXO All-mode PRO Również Pośród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - nBill Lite.

Trochę zdań dotyczących nBill Lite

Rozszerzenie nBill Lite to idealny wzór oddającym to jak w kilku krokach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. Phoca Gallery lub OSMap bądź akurat nBill Lite) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co najważniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca programowania .

Rozszerzenie nBill Lite nie ma funkcji, której poszukuję.

Co w przypadku gdy nBill Lite nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, dodatki w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które funkcje są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do nBill Lite, a nawet może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć nBill Lite

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie nBill Lite będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku nBill Lite) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat nBill Lite będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu nBill Lite

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - nBill Lite jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji nBill Lite będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek nBill Lite,Phoca Gallery, OSMap rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.