Komponenty a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że największą potęgą owych systemów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich moduły. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej złożone segmenty Joomla. Grono dodatków stworzonych dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" opisywanego CMS bez przerwy rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Event Booking, Phoca Favicon iRealEstateManager Także Pośrodku tych programów odnajdziemy komponent - My Social Timeline.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Profesjonalny kod

Paręnaście słów w temacie My Social Timeline

Dodatek My Social Timeline jest ciekawym przykładem obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych aktach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Event Booking lub Phoca Favicon bądź właśnie My Social Timeline) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Taki sposóbgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co istotne - nie jest wymagana umiejętność związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent My Social Timeline w Joomla?

Powracając do My Social Timeline . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy My Social Timeline sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z My Social Timeline komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu My Social Timeline proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „My Social Timeline” + Joomla w Google.

Pobieranie My Social Timeline

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku My Social Timeline) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe rady na temat My Social Timeline będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z rozszerzenia My Social Timeline

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia My Social Timeline. Tutaj nadrzędną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji My Social Timeline będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek My Social Timeline,Event Booking, Phoca Favicon receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.