Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,że najpotężniejszą potęgą tych programów nie jest CMS samoistnie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik CMS Joomla!. Zbiór opisywanych pluginów stworzonych dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego CMS nieustannie wzrasta opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest EasyBlog, ActiveHelper LiveHelp iSobiPro Także Pośród tychże rozszerzeń mamy możliwość odnaleźć komponent - My ShortList.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Ciut stwierdzeń poruszających temat My ShortList

Rozszerzenie My ShortList to jasny wzór na to jak w kilku prostych aktach otrzymać sposobność zwiększenia grona oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. EasyBlog lub ActiveHelper LiveHelp , czy właśnie My ShortList) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość pewny sposób, oraz co kluczowe - nie jest potrzebna wiedza dotycząca znajomości kodu .

Jak zainstalować komponent My ShortList w Joomla?

Powracając do My ShortList . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy My ShortList sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z My ShortList komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu My ShortList proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „My ShortList” + Joomla w Google.

Pobieranie My ShortList

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku My ShortList) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki na temat My ShortList będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent My ShortList w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że komponent My ShortList okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz szybko pozbyć się go ze swojej cudownej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie My ShortList. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy EasyBlog ActiveHelper LiveHelp lub SobiPro czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.