Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Liczba wspomnianych pluginów stworzonych dla Joomli z pewnością mieści się w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, iż społeczność owego CMS nieustannie się powiększa przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Maxi Menu CK, Load module into article bądźPage Peel Banner Także Pośród owych programów możemy znaleźć komponent - MultiTwitter.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Ciutkę słów nawiązujących do MultiTwitter

Rozszerzenie MultiTwitter to interesujący wzór pokazującym na to jak w niewielu aktach dostać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. Maxi Menu CK lub Load module into article , czy akurat MultiTwitter) zezwalają na zagospodarowanie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co ważne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent MultiTwitter w Joomla?

Powracając do MultiTwitter . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy MultiTwitter sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z MultiTwitter komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu MultiTwitter proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „MultiTwitter” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać MultiTwitter

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie MultiTwitter jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku MultiTwitter) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat MultiTwitter będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu MultiTwitter

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu MultiTwitter. W tym miejscu nadrzędną kwestią jest troska o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji MultiTwitter to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odszukamy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek MultiTwitter,Maxi Menu CK, Load module into article rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.