Dodatki a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,że realnym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej skomplikowane składowe Joomli. Zbiór wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota owego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest EShop, Content Templater bądźVik Booking Także Pośrodku tych dodatków znajdziemy komponent - Morfeo Video.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny system

Kilka słów dotyczących Morfeo Video

Morfeo Video jest jasnym modelem wskazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. EShop lub Content Templater bądź właśnie Morfeo Video) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, i co istotne - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Morfeo Video w Joomla?

Powracając do Morfeo Video . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Morfeo Video sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Morfeo Video komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Morfeo Video proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Morfeo Video” + Joomla w Google.

Pobieranie Morfeo Video

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Morfeo Video będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Morfeo Video) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Morfeo Video ...

Może zdarzyć się tak, że rozszerzenie Morfeo Video okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Morfeo Video. Jak to osiągnąć? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy EShop Content Templater lub Vik Booking czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.