Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,że realną mocną stroną systemów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo utworzone dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik Joomli. Liczba wspomnianych dodatków z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, że "community" owego CMS ciągle rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest ChronoForms, Autostand bądźJSN ImageShow PRO Również Wśród tychże dodatków mamy możliwość odnaleźć komponent - Monthly Archive.

Kilka informacji w temacie Monthly Archive

Suplement Monthly Archive to idealny model oddającym to jak w kilku zabiegach możemy zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. ChronoForms lub Autostand bądź właśnie Monthly Archive) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest wymagana umiejętność związana z znajomością kodu .

Dodatek Monthly Archive nie posiada opcji, jakiej poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy Monthly Archive nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak napomknęliśmy w powyższym akapicie, komponenty w standardowej wersji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam wyszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj komponent podobny do Monthly Archive, a być może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Monthly Archive

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Monthly Archive) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas rady na temat Monthly Archive będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia Monthly Archive

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Monthly Archive jest bezpieczny . Tutaj ważną kwestią jest troska o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Monthly Archive to zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Monthly Archive,ChronoForms, Autostand receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.