Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,iż realną potęgą owych programów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik Joomli. Grono opisywanych rozszerzeń z myślą dla Joomli z pewnością mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność opisywanego CMS nieustannie rośnie i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to J2Store, RD e-Tickets iMy Maps location Także Wśród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - MoeScroll Advanced.

Paręnaście słów nawiązujących do MoeScroll Advanced

Suplement MoeScroll Advanced stanowi dobry wzór pokazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. J2Store lub RD e-Tickets , czy akurat MoeScroll Advanced) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę wygodny sposób, i co istotne - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca programowania .

W komponencieMoeScroll Advanced nie występuje możliwość, która jest dla mnie istotna.

Co w przypadku gdy zainstalowanydodatek MoeScroll Advanced nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w standardowej wersji, (przeważnie darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź komponent podobny do MoeScroll Advanced, a być może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać MoeScroll Advanced

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku MoeScroll Advanced) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat MoeScroll Advanced będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie MoeScroll Advanced w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż plugin MoeScroll Advanced nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko pozbyć się go ze swojej pięknej stronyinternetowej. W takim przypadku jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie MoeScroll Advanced. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy J2Store RD e-Tickets lub My Maps location czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.