Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to świetnie wiesz,że prawdziwym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, jednakże najbardziej skomplikowane cząstki Joomli. Liczba dodatków stworzonych z myślą dla Joomli z pewnością zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Należy pamiętać, że społeczność tego CMS bez przerwy wzrasta opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to sigplus, CComment Pro iReReplacer Także Pośród tychże rozszerzeń mamy możliwość znaleźć komponent - Mod HTML.

Czas na kilka informacji poruszających temat Mod HTML

Narzędzie Mod HTML jest dobrym wzorem na to jak w paru działaniach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. sigplus lub CComment Pro , czy właśnie Mod HTML) zezwalają na "udekorowanie" witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W rozszerzeniuMod HTML nie występuje opcja, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Mod HTML nie posiada funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się dość oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie innego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do Mod HTML, a nawet może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać Mod HTML

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Mod HTML jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Mod HTML) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Mod HTML były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent Mod HTML ...

Istnieje możliwość, że komponent Mod HTML nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie wprost – chcesz szybko usunąć go z własnej, cudownej stronyinternetowej. W takim wypadku jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Mod HTML. W jaki sposób to zrobić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy sigplus CComment Pro lub ReReplacer czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.