Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w kilku tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się i opracowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla to Attachments, Extra Vote bądźDPCalendar Również Pośrodku tych rozszerzeń możemy odnaleźć komponent - Minitek FAQ Book.

Nieco zdań nawiązujących do Minitek FAQ Book

Narzędzie Minitek FAQ Book jest oczywistym przykładem obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych aktach dostać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Attachments lub Extra Vote , czy akurat Minitek FAQ Book) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę pewny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Minitek FAQ Book nie posiada możliwości, której szukam.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek Minitek FAQ Book nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało wspomniane poprzednim akapicie, dodatki w podstawowej opcji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj plugin porównywalny do Minitek FAQ Book, a nawet może i wspanialszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Minitek FAQ Book

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Minitek FAQ Book jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Minitek FAQ Book) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Minitek FAQ Book ...

Jest możliwość, że plugin Minitek FAQ Book nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej strony. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Minitek FAQ Book. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Attachments Extra Vote lub DPCalendar czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.