Nieco stwierdzeń w temacie Minicalendar
Narzędzie Minicalendar stanowi interesujący model obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Attachments lub JBolo! bądź właśnie Minicalendar) pozwalają na zagospodarowanie portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taka strategia, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę pewny sposób, a co kluczowe - nie jest istotna umiejętność związana z pisaniem kodu .
W komponencieMinicalendar nie występuje funkcja, jaka jest mi potrzebna.
Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek Minicalendar nie posiada funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się dość prosta. Tak jak zostało to nadmienione w powyższym akapicie, komponenty w wersji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.
Kolejnym wyjściem jest...wybranie odmiennego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do Minicalendar, a być może i skuteczniejszy!
Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić powyższą pracę.
Co jeszcze musisz wiedzieć?
Skąd pobrać Minicalendar
Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Minicalendar jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Minicalendar) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!
Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat Minicalendar będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!
Jak usunąć rozszerzenie Minicalendar ...
Istnieje takieprawdopodobieństwo, że moduł Minicalendar nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz jak najszybciej unicestwić go z własnej, pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Minicalendar. Jak to uczynić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Attachments JBolo! lub ARI Ext Menu czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel administracyjny stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.
Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!
+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.