Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,że realnym plusem takich programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomla. Liczba opisywanych dodatków z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, że wspólnota owego CMS ciągle poszerza się i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JCH Optimize, Cache Cleaner lubArt Sexy Lightbox Lite Również Wśród owych wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Migrate Me Plus.

Trochę wzmianek na temat Migrate Me Plus

Suplement Migrate Me Plus jest oczywistym modelem wyjaśniającym to jak w paru działaniach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie do końca były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. JCH Optimize lub Cache Cleaner , czy akurat Migrate Me Plus) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Taka metoda, przy zachowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość pewny sposób, i co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieMigrate Me Plus nie występuje możliwość, która jest mi potrzebna.

Co w przypadku gdy Migrate Me Plus nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj komponent podobny do Migrate Me Plus, a może i lepszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać Migrate Me Plus

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Migrate Me Plus) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe wskazówki na temat Migrate Me Plus będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie Migrate Me Plus ...

Może zdarzyć się tak, że komponent Migrate Me Plus okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Migrate Me Plus. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy JCH Optimize Cache Cleaner lub Art Sexy Lightbox Lite czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.