Każdy kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realnym plusem takich systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich moduły. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik Joomli. Grono opisywanych pluginów stworzonych z myślą dla CMS Joomla! zawiera się w paru tysiącach. Należy pamiętać, iż grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Event Booking, JUX Mega Menu bądźRealEstateManager Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Migrate Me.

Nieco zdań na temat Migrate Me

Suplement Migrate Me stanowi świetny przykład pokazującym na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które dotychczas nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Event Booking lub JUX Mega Menu , czy właśnie Migrate Me) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu w miarę pewny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest wymagana wiedza związana z pisaniem kodu .

Komponent Migrate Me nie posiada funkcji, której szukam.

Co w przypadku gdy Migrate Me nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się dość oczywista. Tak jak to zostało nadmienione poprzednim akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Migrate Me, a może i atrakcyjniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Migrate Me

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Migrate Me będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Migrate Me) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat Migrate Me będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek Migrate Me ...

Jest możliwość, iż plugin Migrate Me okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Migrate Me. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Event Booking JUX Mega Menu lub RealEstateManager czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.