Rozszerzenia a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,że rzeczywistą zaletą tych programów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Liczba opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność owego CMS ciągle się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest GTranslate, GMapFP : Google Map a takżeMini FrontPage Również Pośród tychże rozszerzeń znajdziemy komponent - MightySites.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny kod

Czas na kilka zdań dotyczących MightySites

MightySites jest prostym przykładem wyjaśniającym to jak w kilku krokach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. GTranslate lub GMapFP : Google Map bądź akurat MightySites) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki systemgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co kluczowe - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent MightySites w Joomla?

Powracając do MightySites . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy MightySites sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z MightySites komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu MightySites proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „MightySites” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać MightySites

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku MightySites) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat MightySites były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie MightySites w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że komponent MightySites nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go ze swojej cudownej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS MightySites. Jak to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy GTranslate GMapFP : Google Map lub Mini FrontPage czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.